Členové

 

Aleš Kiml                : zpěv, elektroakustická kytara, foukací harmonikan, ukulele

Roman Rejna         : zpěv, elektrická kytara

Ivan Bergman        : zpěv, klávesy, elektrická kytara

 

Michal Zdobinský   : zpěv, klávesy, elektroakustická kytara, tahací harmonika

---------------------------------------------------------------------------

Martin Kukla         : řidič a náš skvělej bedňák ...naskládá do auta i panelák :-D

Jaroslav Berg       : řidič a náš skvělej bedňák ...má větší auto než Martin a tak

                               může kromě paneláku přibalit třeba i další světla ??? :-D

Historie skupiny

Samotný začátek všeho byl, když se sešli 2 mladí nadšenci (Aleš a Michal) na podzim r.1995 (6.listopadu) v jedné tehdejší zapadlé knajpičce v Kamenných Žehrovicích jménem ONIX se dvěma kytarama a "dětskými" klávesami :-). Ze společného oťukávání se, zpívaní a tahání tónů za struny vzniklo přátelství a nápad založit si kapelu (dětská idea většiny mladých puberťáku, kteří si myslí, že dobijou svět :-) ).
Já byl tehdy školou povinný a tak 3x týdně po odpoledních a večerech jsme chodili zkoušet a hrát buď do stochovského učiliště (Klubu) nebo k sobě domů. Tam jsme hráli všechny možné odrhovačky, které byli k mání (ohňovky, popík, lehký rock...). Takto to šlo několik let. Občas se naskytla příležitost jít zahrát někomu známému na nějakou oslavu narozenin či sešlost. Začátky NO COMMENT !!! :-).
V roce 1998 jsem (Aleš) dokončil střední průmyslovou školu v Kladně a odešel študovat VŠ elektrotechnickou do Plzně. V té době ale také sháněla tehdejší hudební skupina ROTACE zpěváka, který by s nimi působil již na velkých akcích, sálech, zábavách atd. Úplně jiný level, živá basa, živé bicí, el.kytara, klávesy a sháněli elektroakustickou kytaru a především sólový zpěv. Vzhledem k mému studiu jsme se Michalem dohodli, že on bude s touto kapelou vystupovat po dobu, kdy já budu na študiu. Jak se řeklo, tak se stalo. Michal chodil hrát a cvičit s ROTACÍ a my dva, když se naskytlo a časově vycházelo, jsme chodili hrát malé akce - oslavy, či svatby, firemní večírky nebo i Silvestry pro uzavřenou společnost, případně jsme bušili do kytar někde v přírodě, pod širým nebem a užívali si nespoutaných bezstarostných roků zábavy. Michal mezitím mimo jiné vystudoval lesnickou školu v Písku.
Mezitím, ve volných chvilkách jsme obdivovali stochovskou kapelu "Na Lauře", tehdy za působení ještě Milana Holana a představovali si s Michalem, jaké by to bylo stát někdy na velkém podiu, tak jako on tehdy s Rotací a hrát pro 100, 200 nebo více lidí na celovečerní zábavě. Hltali jsme je jako celek, jak jim to šlape, jak jsou nabití energií a hltali jsme sóla jejich sólového kytaristy, tehdy ještě pro nás pouze kamaráda od vidění Romana Rejny a říkali si....mít takového kytaristu...
Změna přišla 6.1.2002 ráno. Večer před tím, jsme s Michalem odehráli ve dvou PRVNÍ veřejnou velkou zábavu na sále v Otvovicích pro kamarádku Hanku. U ní jsme také přespávali. Brzo ráno zazvonil Michalovi telefon a tam se ozvalo "Ahoj Michale, tady Roman Rejna, nepotřebujete kytaristu ?..." Reakce popisovat nebudu, to si uschováme v soukromí ...;-). No a byli jsme tři. Větší možnosti, tvrdší rock, Kabáti...zkrátka s příchodem Romana a jeho el. kytary se nám otevřelo nespočetně mnoho možností, co se do repertoáru týče a s tím samozřejmě i možnost působení na veřejných zábavách a větších akcích.
V létě v roce 2003 jsem dokončil školu v Plzni a došlo na nejhorší...Michal v ROTACI a já nadšenej do muziky naplno, obzvlášť když už jsme nyní byli tři. Vím, že to pro Michala muselo být těžké rozhodování, protože ROTACE byla v rozkvětu, šlapalo jim to, byli úspěšní a hráli opravdu často. Nicméně svůj slib i přes to vše Michal dodržel a s ROTACÍ se rozloučil... PROMIŇTE ROTAČÁCI !!!
A tak jsme začali páchat muziku naplno. V té době vznikl také název hudební skupina "V pantoflích" (Aleš, Michal, Roman). V této sestavě jsme působili dlouhá léta a působíme dodnes.
Jelikož se samozřejmě za ty léta známe s okolními kapelami, oni s námi a udržujeme spolu kontakty, občas popijeme, pokecáme a když máme termín plný, dohazujeme si kšeftíky navzájem mezi sebou, spáchali jsme loni v lednu 2013 takovou sranda akci ve Slaném v Jazzovém klubu u Fannyho. Myšlenka a nápad přišel od členů Ivky a Zděndy dnes již neexistující kapely Rotace, v níž před lety působil i Michal. Tedy zkusit pobavit lidi v kompletním pětičlenném živém složení elektroakustická kytara, klavír, elektrická kytara, živá basa, živé bicí a samozřejmě zpěvy. Při té příležitostí popít pokecat a vytvořit tak dobrou náladu nám i náhodným příchozím... V této sestavě jsme se také dohodli, že se lidem představíme jako "V pantoflích a něco navíc" (Aleš, Michal, Roman, Iva, Zdeněk).
Musím říci, že z této sranda akce, která byla postavena převážně na velké improvizaci nás všech, vylezla docela pěkná akcička, kterou jsme si výborně užili, a myslím, že i snad lidem se líbilo :-O. Od té doby jsme se u Fannyho objevili znovu ještě 3x.
Vzhledem k okolnostem, musel v loňském roce Michal (klávesy+zpěv) změnit svou práci za novou, která mu zatím bohužel z časových důvodů nedovoluje o víkendech v sudých týdnech působit s námi v kapele. Vzhledem k tomu, že máme ale všici muziku rádi a Ivka se Zděndou rádi zaskočí, když je Michal v rachotě, vznikla ještě jedna varianta hudební skupiny "V pantoflích trochu jinak" (Aleš, Roman, Iva, Zdeněk).
Pár let uteklo a už jsou zde zase staro-nové Pantofle. Po 3 letech jsme se všichni shodli na tom, že to bylo fajn, ale není to úplně to, co všichni chceme. Tedy Iva a Zděnek se vydali dále vlastní cestou a Já s Romanem jsme se vrátili v roce 2016 zpět ke triu "V pantoflích". Tentokráte ale s jednou velkou změnou, kdy aktivně nahradil Michala na klávesy Ivan Bergmman, dříve učinkující zpěvák a kytarista v hudební skupině Freestyle. Začátky byly krušné, valili jsme to do Ivánka plným proudem. Nicméně Ivan je velký dříč a makáč a cca do půl roku si muzika začala zase krásně sedat a začalo se dělat na nových věcech, které nás všechny hodně nakopli dál. Ivánku, tímto Ti chci vzdát velké a obrovské DÍKY, díky Tobě se Pantofle udrželi na nohou a plynule proplouvají v hudebním působením dále, snad s kladným hodnocením od lidí ???
V současné době (r.2019), máme akcí požehnaně a užíváme muziku plným proudem, a jsme rádi, že můžeme poznávat i nové kouty čech, kde hrajeme poprvé. Sem tam, zaskočí za Ivánka ještě Michal a snad by s ním akcí v budoucnu mohlo být i více, jelikož časově se mu snad trošku ulevilo... ale to předbíhám a uvidíme co přinese čas ;-).
 
Musím se omluvit, že jsem za celá léta zde v historii nezmínil ještě dva velmi důležité členy kapely. Jedním z nich, je Martin Kukla, který s náma jezdí už "létapáně" :-D a vykonává pro nás muzikanty tu nejdůležitější práci. A sice rozvoz a odvoz nás všech po akcích a z nich i domů (když už jsme tak trochu mírně v náladě :-D ) společně s velkou pomocí při nakládání, vykládání a stavění aparatury. Společně k němu k nám přibyl před 2ma lety (r.2017) ještě Jaroušek Berg, který se s Martinem v rozvozu střídá. Když nemůže jeden, jede druhý a naopak. Klucí, velké DÍKY i Vám, protože s Vaší pomocí je vše jednodušší, uvolněnější a pohodovější, což se pak samozřejmě projevuje zákonitě i při hraní a přispívá k výborné náladě přímo na akci.