Příspěvky, připomínky, vzkazy...

Re: Re: Basa

Datum: 25.01.2017 | Vložil: Jirka (FR)

....jinak,kdyby jste chtěli rozšířit kapelu o nové členy na stálo,tak se ozvěte :-)

Jirka.

Re: Re: Re: Basa

Datum: 25.01.2017 | Vložil: Aleš

Jj. kluky pozdravím a Vám ať to hraje ;-) Věřím že se zase někde potkáme...

Midi

Datum: 23.01.2017 | Vložil: Jirka (FR)

Já Vás zdravím kluci,já bych jenom zareagoval na Vaši kritiku ohledně způsobu hudební produkce a na to,co tu psal Míla a předtím David.
Já o Vás vím,že Midi nepoužíváte a hrajete to živě.Dokážu pochopit,že někteří lidé mají problém se samohrajkou,je to jenom jiný druh umění,kterým spoustu lidí neoslníte,ale v takovéto sestavě nejde o to,někoho oslnit hudebními kreacemi,ikdyž Váš sólový "elektrický" kytarista se dokáže hudebně předvést,ale o to,aby se lidé pobavili,pochlastali atd.Dále také záleží,co takovýto soubor má za reperoár.Pokud se budu chtít pobavit opravdovou muzikou,tak nepůjdu na disco,ale třeba do nějakýho hudebního klubu.Jisté je,že Michal za klávesy byl lepší,sorry Ivane.A v neposlední řadě,midi už je přežitek,lepší je audio.Tak ať to hraje,podle kalendáře máte kde,tak se snažte.

Jinak vyzývám lidi,kterým se kapela líbí,aby napsali na tento chat a podpořili trochu ty kluky!!!

Čau,Jirka.

Re: Midi

Datum: 23.01.2017 | Vložil: Aleš

Zdravíme Jirko,
díky moc za tvůj názor, velmi si vážíme Tvé objektivní podpory.
Je to tak jak píšeš, snažíme se dělat zábavovou muziku tak, abychom v průběhu večera uspokojili pokud možno většinu lidí, kteří na nás přijdou. I tak se to samozřejmě nemusí vždy povést a lidé kteří mají rádi například metal nebo jiné specifické styly, se na naši zábavě asi moc nepobaví :-)
Každopádně náš el.kytarista Románek alias "Děda" ;-) je opravdu třída a někdy si ostatní z kapely říkáme, že ho to s námi ještě nepřestalo bavit, je prostě dobrej ten kluk...;-)
A Ivánek ? Naš nový klávesák, který se střídá spolu s Michalem ? Pravda, víme že máme stále co zlepšovat, přesto bych rád podotkl, že pro Ivana se klávesy staly nástrojem "číslo 1", teprve před cca rokem a půl, když s námi začal zkoušet, aby mohl zaskakovat za Michala. Jinak celý život hrál na el. kytaru. Za dobu, co s námi zkouší, a v době, kdy člověk krom svých koníčků řeší spoustu dalších věcí okolo, udělal strašné pokroky a strašně moc práce, protože je velmi ctižádostivý a velký dříč. My ostatní z kapely si toho moc vážíme a tímto mu děkujeme, že díky němu může hud.sk. "Vpantoflích" plynule fungovat dál. Každopádně se budeme snažit, aby se kvalita muziky z naší strany stále zlepšovala ;-)

Díky všem, kteří na nás chodíte a podporujete nás, je to pro nás impuls, abychom neusnuli na vavřínech ;-)

29.8.16 Reakce na DAVIDA

Datum: 21.12.2016 | Vložil: Míla.

Nic než souhlas !!
Kolovrátek složený s Midi které udělají muzikanta takřka z každého.
Nevalná kvalita podkladů omezená možnostmi této el. hudby
S tím už dnes nikdo neoslní ! Doba hladu po tomto ( hudební dnu ) je u konce své kariéry.
Uvažujte o změně názvu např. AGROBAND to by Vám sedlo víc.
Ukázky na Rajče net jen umocňují tu bezradnost a chudobu projevu.
A ohledně ROTACE to byl porod vždy ! Měl jsem tu čest to slyšet - hrůza. Tudíž migrace některých členů nic nepřinesla tížená změna a lepší zítřky se nekonají.Re: 29.8.16 Reakce na DAVIDA

Datum: 22.12.2016 | Vložil: Aleš

Mílo děkujeme za názor,
nicméně pro upřesnění ani ty ani David jste zřejmě muziku nikdy nedělali a tak bohužel nerozeznáte MIDI od muziky, která je produkována naživo a to tak, že z kláves, které používáme (pro někoho "samohrajek") využíváme kromě zvuků, také basu a rytmiku. Zřejmě jste asi neměli tu čest, zkusit nějaké "samohrajky" ovládat, jinak by jste totiž věděli, že přestože z většiny využíváme přednastavené basy a rytmické styly,je nutné nejprve správný styl a basu najít a dále pro každou písničku ještě upravovat, aby se dosáhlo výsledku, pokud možno co nejbližšímu originálu, tedy jedná se o nespočetné nastavování základu, který se v klávesách najde. Nemluvím o tom, že u spousty písniček se samotný základ ani nenajde a pokud danou věc chceš hrát, pak si tento základ musíš vytvořit sám a notu po notě si tento základ naprogramovat. Při samotném hraní pak klávesák u "samohrajek" ovládá oběmi rukami nejen samotnou klaviaturu, ale také nespočetný počet tlačítek, které přepínají rytmické přechody, zesilují sólový zvuk, tempo, vypínají v daném okamžiku rytmus, aby se udělala stopka a spoustu dalšího, čímž se může například kdykoli zopakovat refrén nebo sloka. V tom všem jsou hodiny a hodiny práce. Bohužel u MIDU je rozdil ten, že se stáhne někde z internetu, nahraje se do kláves a jakmile ho zapneš, tak musíš hrát opravdu jako stroj, nesmíš přidat takt navíc, nemůžeš zopakovat refrén, sólo ani vyhrávku a musíš odehrát všechny takty tak, jak Ti MID určí. Takto muziku naštěstí neděláme a volíme variantu první, u které nemáme svázané ruce a když si např. uprostřed písničky řekneme, "zopakujeme refrén - lidi se baví", tak to můžeme udělat.
Přiznávám, že někteří lidé kapely se "samohrajkama" neuznávají, mají na to samozřejmě plné právo a nemůžeme jim to mít za zlé. Takoví lidé si nás však neobjednávají a ani na nás nechodí. Naštěstí pro nás, je ještě spousta lidí, kteří ale i tento náš styl muziky ocení, a rádi přijdou. V tom vidíme s klukama z kapely stále perspektivu a proto takovouto muziku stále děláme. Až se lidé přestanou ozývat, bude to samozřejmě signál pro nás, že je něco spatně.
Možná místo toho, aby jsi nám radil, jak by jsme se měli jmenovat a házel do placu rozumy o kterých nemáš ani páru, když nerozeznáš MID od připraveného stylu, by jsi si měl pořídit "samohrajky" a zkusit na nich nějakou písničku udělat, třeba změníš názor a řekneš si, že to zase taková procházka růžovým sadem není. Měla by tomu ale samozřejmě nejprve předcházet teoretická znalost, aby jsi si třeba nekoupil klávesy, které nejsou "samohrajky" a nedivil se pak, že tam není rytmika a basa.
Co se týče reakce na Rotaci, je to tvůj názor, nicméně Zděnek i Iva jsou bezvadní muzikanti a do písniček dávají maximum, měl jsem tu čest s nimi hrát a i v tomto složení měla muzika "draif".
Snad by jsi měl změnit styl zábavy a chodit třeba někam na diskotéky, kde se hraje TUC-TUC, snad by tě to OSLNILO více, přeci jen CD nebo MP3 jsou holt v dnešní době IN ;-)
Každopádně ti Mílo děkujeme za příspěvek a přejeme při tvém dalším výběru zábavy lepší pocity ;-)
S pozdravem "Pantofláci"

...

Datum: 16.10.2016 | Vložil: Pavel Běloušek

No škoda klucí, že jsem tenkrát bicí prodal. Hned bych si šel s vámi zahrát.

Re: ...

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Aleš

Čau Pavliku,
no to je škoda...a co basa ? Nechtěl by ses naučit na basu :-D

Re: Re: ...

Datum: 17.10.2016 | Vložil: Pavel Běloušek

No, na tu jsem nikdy ani nezkoušel hrát. To bych nedal...

Jinočany

Datum: 29.08.2016 | Vložil: David

zdravím,
to co jste předvedli v sobotu 27.8.2016 v Jinočanech u rybníka byla hrůza(špatný přednes kolovrátkových melodií z rádia). Doufám, že už vás nikdy neuslyším.

<< 1 | 2 | 3 | 4 >>

Přidat nový příspěvek